Już jest.. nasz drugi film poświęcony tematyce kolektorów danych. W tej części dowiecie się jakie znaczenie ma bateria 🔋 oraz o czym należy pamiętać gdy zaopatrujemy się w odpowiednie akcesoria.

Bateria to temat istotny, bo to właśnie wybór tego akcesorium może sprawić, że będziemy mogli jak najdłużej i nieprzerwanie pracować z danym kolektorem na magazynie. Istotna jest tutaj pojemność baterii, która pozwala nam określić czas pracy terminala na jednym ładowaniu. Jeżeli zależy nam na tym aby był on wykorzystywany przez całą zmianę na jednym ładowaniu to w takiej sytuacji powinniśmy skupić się na jak największej pojemności baterii. Funkcją wyjątkowo przydatną przy założeniu nieprzerwanej pracy naszego terminala jest tzw. hot plugging czy też hot swap – umożliwiający wymianę baterii wyczerpanej na nowa podczas pracy terminala.

Akcesoria do kolektorów magazynowych

O jakich akcesoriach tak naprawdę rozmawiamy?

  • uchwyty pistoletowe,
  • specjalistyczne etui,
  • doki ładujące,
  • skanery mocowane na palec,
  • okulary skanujące,
  • tablety mocowane np. na wózkach widłowych,
  • specjalne grzałki ekranu (umożliwiające pracę nawet do temperatury – 50 °C).

Doki ładujące 👈 czyli miejsce wpięcia i ładowania naszego urządzenia (jednopozycyjne i wielopozycyjne). Tutaj szczególną uwagę zwracamy na sprawdzenie czy nasz dok posiada kompatybilność z innym kolektorem używanym na magazynie.

Różnie bywa także z tzw. dostępnością akcesoriów na rynku. Niektórzy decydują się na rozwiązania pochodzące z rynku chińskiego, co może generować problem z jakością i wsparciem przez producenta, ponadto zdarza się, że sama stacja dokująca potrafi być droższa niż samo urządzenie.

Innym aspektem, który warto mieć na uwadze jest funkcja aparatu, który znacznie uprości pracę osobie korzystającej z oprogramowania WMS. Jest to przydatna funkcja w szczególności w kontekście zgłaszania problemu z uszkodzona paczką czy w sytuacji sfotografowania produktu jako potwierdzenia otrzymania go.

Po więcej materiałów zapraszamy do naszej sekcji blogowej oraz na nasz kanał na YouTube. A jeżeli nie widzieliście pierwszej części nagrania poświęconej kwestii doboru kolektora magazynowego – zachęcamy do szybkiego nadrobienia TUTAJ  👈