System WMS – usprawnij wydajność i dynamikę pracy swojego magazynu

W zależności od magazynowanego towaru jeden będzie zamawiany przez konsumentów częściej, a inny rzadziej – to zrozumiałe. Jednak w jaki sposób ustalić jednoznacznie, które towary mają największy obrót na magazynie? Same obserwacje nie wystarczą, potrzebne są konkretne dane i statystyki. Z pomocą przychodzi nam wskaźnik rotacji towarów w systemie do zarządzania magazynem WMS AVOCADO Packing.

Wskaźnik rotacji towaru – czym jest i co nam daje?

Na początek pochylmy się nad samym pojęciem wskaźnika rotacji towaru – co to tak właściwie jest? Wskaźnik rotacji towaru to moduł systemu WMS, który informuje nas o tym, w jaki sposób rotują poszczególne towary na naszym magazynie. Wskaźnik rotacji może być wysoki lub niski. Dzięki niemu możemy zobaczyć, które produkty mają większy obrót (są częściej wydawane), a które mniejszy (rzadziej wydawane).

Co możemy uzyskać dzięki wskaźnikowi rotacji towaru? Kiedy już wiemy jakie towary posiadają wysoki wskaźnik, a jakie niski, możemy odpowiednio posegregować magazynowane zasoby usprawniając tym samym pracę całego magazynu. Towary, który są najczęściej wydawane powinny znajdować się w najlepiej dostępnym miejscu, natomiast te rzadziej wydawane mogą znajdować się w dalszych częściach magazynu, z racji tego, że operator magazynowy po prostu rzadziej po nie sięga. Taki sposób rozmieszczenia towarów na półkach jest gwarancją poprawy wydajności pracy Twojego magazynu!

system wms, magazyn, logistyka, oprogramowanie wms, program wms, wdrożenia systemów informatycznych

Wskaźnik rotacji towaru w WMS Packing

W systemie do zarządzania magazynem WMS Packing, wskaźnik rotacji towarów jest dostępny w Panelu Zarządzania. Uruchamiamy go poprzez wejście w zakładkę Dashboard, a następnie wybranie odpowiedniej tablicy przeznaczonej specjalnie do tego typu raportu. Warto jednak pamiętać, iż jest to funkcja ponadprogramowa i nie znajduje się w standardowej wersji oprogramowania WMS. Może jednak zostać zaimplementowana na życzenie klienta podczas procesu personalizacji programu przy wdrażaniu go do firmy.

Dzięki programowi do zarządzania WMS Packing usprawnisz wydajność oraz dynamikę pracy swojego magazynu. Wskaźnik rotacji towaru to tylko jedna z bardzo wielu funkcjonalności naszego systemu WMS. Przeczytaj więcej na temat naszego oprogramowania WMS AVOCADO Packing:

WMS Packing – szybka i łatwa inwentaryzacja towarów
Funkcjonalności oraz zalety korzystania z WMS AVOCADO Packing
Co wyróżnia system WMS AVOCADO Packing?