Rotomaty – jak zyskać dzięki nim przewagę?

Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o rotomatach i nie wiesz dlaczego warto zaopatrzyć w nie swój magazyn – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Zanim przejdziemy do tematu automatycznych regałów karuzelowych (tzw. rotomatów) przypomnij sobie dokładnie jak wygląda Twój magazyn – jakiej jest wielkości, jakie towary w nim magazynujesz, na jakie sektory jest podzielony, na jakich regałach składowane są Twoje towary oraz jak dużo ich jest. Zrobione?
W takim razie czytaj dalej!

Rotomaty – co to takiego?

Automatyczny regał karuzelowy zwany rotomatem to nowoczesne wielopoziomowe urządzenie służące do magazynowania i przechowywania zasobów w Twoim magazynie. Twórcom rotomatów przyświecała idea zastąpienia tradycyjnych regałów magazynowych urządzeniem, które pozwoli zaoszczędzić powierzchnię magazynu nawet o 80% i jednocześnie usprawni proces kompletacji zamówień, dodatkowo eliminując ilość pomyłek. Rotomat zapewnia łatwy dostęp do wszystkich magazynowanych towarów, bez znaczenia, gdzie znajduje się dany produkt – nawet jeśli jest umiejscowiony na najwyższej półce, urządzenie działa na zasadzie rotacji, czyli udostępnia operatorowi półkę, która w danej chwili go interesuje.

Rotomat zapewnia również wysoką ergonomię pracy, a ponadto – integrację z systemami informatycznymi jak chociażby system WMS. Znakomicie sprawdzi się w przypadku kompletacji bardzo wielu indeksów (których liczba sięga setek lub nawet tysięcy), wydawania pojedynczych sztuk danego towaru oraz przy bardzo dużej ilości zleceń. Co najlepsze – rotomat sprawdzi się w każdej branży. Istnieje wiele różnych rodzajów tego typu urządzeń np. przeznaczone specjalnie dla produktów dłużycowych lub produktów małogabarytowych jak np. produkty farmaceutyczne.

Podsumowanie

Z posiadaniem rotomatu w magazynie wiąże się szereg różnych korzyści jakimi są m.in. oszczędność czasu, bezbłędna identyfikacja produktów, lecz przede wszystkim – rotomaty pomagają zaoszczędzić miejsce w obrębie Twojego magazynu aż o 80%, a to oznacza, że zmieścisz jeszcze więcej towarów niż było to wcześniej możliwe!

Jako AVOCADO Soft współpracujemy z dostawcą automatycznych regałów magazynowych, a nasz system WMS AVOCADO Packing posiada z nimi integrację.

Masz pytania o regały magazynowe? Napisz do nas

    Zapoznałem/-am się ze zgodą o przetwarzaniu danych i ich administratorze

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany/-ana o przysługującym mi prawie dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma YOSI.PL z siedzibą w Krakowie, ul. Woronicza 7a. Pełne informacje dotyczące ochrony danych osobowych znajdują się tutaj: klauzula informacyjna