Magazynowy system informatyczny WMS – inwentaryzacja towarów

Inwentaryzacja magazynowanych przez nas towarów z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych zadań, w szczególności jeśli jest wykonywana bez jakiejkolwiek automatycznej pomocy. W zależności od ilości magazynowanych towarów, jest to dość żmudne zajęcie, które wymaga skupienia i skrupulatności od osoby dokonującej inwentaryzacji. Właśnie dlatego opracowano magazynowy system informatyczny WMS.

Prosta i wygodna inwentaryzacja

Nasze autorskie rozwiązanie, magazynowy system WMS AVOCADO Packing, pomoże Ci zoptymalizować i skoordynować wszystkie procesy logistyczne w obrębie Twojej firmy. Oprogramowanie WMS Packing to także bardzo szybka i prosta inwentaryzacja zasobów magazynowych.

Nasz system WMS, dzięki odczytywaniu kodów kreskowych pojedynczych towarów lub całych paczek, pobiera wszystkie informacje na ich temat. System w błyskawiczny i bezbłędny sposób robi to, co człowiekowi zajęłoby dużo więcej czasu. Dzięki temu, wykonanie inwentaryzacji magazynowanych przez Ciebie towarów stanie się proste jak nigdy przedtem.

system wms, magazyn, logistyka, oprogramowanie wms, program wms, wdrożenia systemów informatycznych

Jedyne co musisz zrobić to za pomocą urządzenia z czytnikiem kodów kreskowych, zeskanować kody kreskowe towarów i (przy odpowiednich ustawieniach pozwolić), by system zliczył je za Ciebie (można także wprowadzić ilości ręcznie). Na koniec uzyskasz raport rozbieżności w formie CSV, który możesz zaimportować np. do pliku Excel. Powyżej możesz zobaczyć przygotowany przez nas krótki materiał video, w którym w bardzo przystępny i ciekawy sposób przedstawiliśmy, jak krok po kroku przebiega inwentaryzacja przy pomocy systemu WMS Packing.

Podsumowanie

W systemie WMS AVOCADO Packing możliwych jest kilka wariantów inwentaryzacji. Inwentaryzacja częściowa, gdzie nie musimy zamykać całego magazynu (np. po położeniu, czyli gdzie możemy zliczać jakąś półkę konkretną, po grupie towarowej lub a nawet po konkretnym numerze seryjnym/partii) lub tradycyjna inwentaryzacja całościowa. Jest także możliwość inwentaryzacji planowanej, gdzie kilka miesięcy wcześniej można zaplanować i rozpisać arkusze inwentaryzacyjne, a także przypisać je do konkretnych osób i przygotować plan inwentaryzacji. W momencie rozpoczęcia inwentaryzacji mamy już wszystko gotowe i robimy odczyty.

Jak widzisz, inwentaryzacja wcale nie musi być problematyczna. Nasz magazynowy system informatyczny WMS Packing znacząco ułatwi Ci cały ten proces. Dzięki WMS AVOCADO Packing dokonasz inwentaryzacji w bardzo prosty i intuicyjny sposób, a to nie wszystkie funkcjonalności naszego systemu! Chcesz dowiedzieć się więcej? Nasz konsultant odpowie na wszystkie Twoje pytania.