Integracja systemu WMS z systemem ERP

Żaden system ERP nie jest w stanie w tak skoordynowany sposób obsługiwać procesów magazynowych, jak system WMS. Należy jednak pamiętać, że systemy WMS nie pracują samodzielnie i muszą być zintegrowane z nadrzędnym systemem ERP, a to oznacza, że do wykorzystania pełnego potencjału Twojego magazynu niezbędne jest korzystanie zarówno z systemu ERP, jak i WMS.

W tym artykule omówimy pokrótce zależności pomiędzy systemem ERP a WMS, na podstawie naszego systemu do zarządzania magazynem WMS AVOCADO Packing.

System WMS Packing a Systemy ERP

Zacznijmy od przedstawienia, z jakimi systemami ERP współpracuje WMS AVOCADO Packing. Wraz z rozwojem oprogramowania dodawane były do niego kolejne integracje. Na chwilę obecną system WMS AVOCADO Packing współpracuje z systemami ERP:

Comarch ERP Optima
Comarch ERP XL
Comarch ERP Altum
Subiekt nexo
enova
integracja packing oraz asseco wapro

Zyskaj dzięki integracji

W mniejszych przedsiębiorstwach system ERP często pełni rolę niejako substytutu oprogramowania WMS, z racji tego, że ERP posiada niektóre funkcjonalności systemu WMS. Warto jednak zaznaczyć, iż są one słabo rozbudowane i taka taktyka nie sprawdzi się dobrze w przypadku zaawansowanych magazynów. Dopiero integracja systemu WMS i ERP zapewni pełną kontrolę nad przepływem towarów i łańcuchem dostaw w Twojej firmie. Obsługa technologii kodów kreskowych SKU jest znakomitym przykładem komplementarności oraz współpracy systemu ERP i WMS. System ERP rejestruje i przechowuje kody SKU w swojej bazie danych, a informacje w nich zawarte są wykorzystywane przez system WMS. Wdrożenie systemu WMS jest niezbędne, jeśli Twoja firma obsługuje złożone procesy logistyczne. Integracja systemów WMS i ERP zapewnia jakość i wydajność pracy Twojego magazynu na najwyższym poziomie. 

system wms a system erp

Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, będziesz stawiać czoła kolejnym wyzwaniom – coraz większa ilość i złożoność wykonywanych operacji, zwiększanie liczby kanałów sprzedażowych, czy chociażby rozwój branży e-commerce. Optymalne wykorzystanie dostępnych na rynku rozwiązań informatycznych oznacza szybsze podejmowanie decyzji biznesowych, wydajniejszą organizację łańcucha dostaw, a także sprawną komunikację i przepływ informacji, co w efekcie zapewni lepsze wyniki finansowe Twojego przedsiębiorstwa.