Funkcje systemu WMS

System WMS, jako oprogramowanie do zarządzania magazynem, w głównej mierze zajmuje się kompleksową koordynacją wszystkich działań, które mają miejsce na magazynie. Ze względu na swoją bardzo obszerną funkcjonalność i szeroki wachlarz zastosowań, system do zarządzania magazynem WMS może być rozwiązaniem wielu różnych problemów, z jakimi borykamy się w obrębie naszego magazynu.

Oprogramowanie WMS przede wszystkim wspomaga sprawniejsze działanie procesów związanych kompletacją zamówienia i spedycją. Program WMS rejestruje przyjęcie danego towaru przez operatora oraz informuje czy dany produkt jest w dalszym ciągu na magazynie. Oprogramowanie WMS może też udzielić nam informacji, w jakim miejscu znajduje się dany towar, a także usprawnia cały proces wydawania gotowej przesyłki spedytorowi.

Poniżej prezentujemy 6 najistotniejszych funkcji systemu WMS, a także korzyści, jakie wiążą się z posiadaniem systemu WMS w magazynie:

system wms, magazyn, logistyka, oprogramowanie wms, program wms, wms system zarządzania magazynem

Program WMS dokonuje ewidencji wszelkiego rodzaju towarów w momencie przyjęcia ich do magazynu. Dzięki temu, mamy pełny pogląd na to, co dokładnie w danym momencie znajduje się na naszych półkach.

system wms, magazyn, logistyka, oprogramowanie wms, program wms, wms system zarządzania magazynem

System do zarządzania magazynem pomaga określić, jakie miejsce będzie optymalne dla danego towaru. Uwzględnia przy tym jego różne parametry takie jak np. rozmiar, waga lub niestandardowa zawartość przesyłki, a także daje